444 0 160

Afet Koordinasyonu

Sosyal Market Projesinin halkalarından biri olan Lojistik Destek Merkezinin işlevselliği aynı zamanda bir Afet Koordinasyon Merkezi haline dönüştürülmüştür. Merkez, ülkemizin dört bir yanında yaşanabilecek tabii afet durumlarında bağışların toplanma ve ulaştırılması koordinasyon hizmetini verebilecek şekilde planlanmıştır.

VAN

Van’ın Gedikbulak köyünde yaşanan deprem felaketinde Beyoğlu Belediyesi, Sosyal Market’in depolanmış ürünlerinin ve hayırsever bağışlarının bulunduğu Lojistik Destek Merkeziyle kardeş köyümüzün yanında bulundu. Köyde kurulan mini Sosyal Market’in yanı sıra aşevi, temizlik ve fen işleri hizmetleri sunuldu. Tüm aileler için geçici deprem konutları inşa edildi

BOSNA HERSEK

Beyoğlu Belediyesi, Bosna Herkes'te meydana gelen sel felaketinde mağdur olan binlerce vatandaşın yaralarını sarmaya çalıştı. Tarımcılık ve hayvancılıkla geçimini sürdüren bölgede araziler ve evler kullanılamaz hale geldiğinden dolayı, barınma, temizlik ve gıda desteğine öncelik olarak ihtiyaç duyulmaktaydı. İlk olarak Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Sosyal Market Vakfı tarafından 1800 koli yardım malzemesi Bosna'ya gönderilerek Bosnalı vatandaşlara ulaştırıldı. Daha sonrasında Beyoğlu Belediyesi ile Sosyal Market Vakfı tarafından gerçekleştirilen yardım kampanyasında içinde; temizlik malzemesi, boya ve mobilyadan oluşan 3 yardım tırı Bosna'nın Prijedor bölgesine ulaştı. Beyoğlu Belediyesi, Bosnalı vatandaşlara yardım elini uzatarak destek olmaya çalıştı.

SİNOP

Beyoğlu'nda hayırsever bağışçıların desteğiyle Sosyal Market tarafından hazırlanan ve içerisinde temel gıda ile çeşitli yardım malzemelerinin yer alan 16.000 ürün yardım tırlarıyla sel felaketinden zarar gören vatandaşlara ulaştırılmak üzere Sinop’a yola çıkmıştır.

KASTAMONU-BOZKURT

Beyoğlu Belediyesi, yaşanan sel felaketi nedeniyle zor günler geçiren Kastamonu'ya yardım elini uzattı. Beyoğlu'nda hayırsever bağışçıların desteğiyle Sosyal Market Vakfı tarafından hazırlanan ve içerisinde temel gıda ile çeşitli yardım malzemelerinin yer aldığı yardım tırı, sel felaketinden zarar gören vatandaşlara ulaştırılmak üzere dualarla Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine gönderildi. Yaşanan sel felaketinden dolayı büyük üzüntü içerisinde olduğunu belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Sn. Haydar Ali Yıldız, "Hayırsever kardeşlerimizin yardımları ile hazırladığımız yardım tırımız Kastamonu'ya ulaştı. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. Sel felaketinde zarar gören kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza da Allah'tan rahmet diliyoruz.” dedi.

ANTALYA-AKSEKİ

Beyoğlu Belediyesi ve Beyoğlu Aksekililer Platformu Dernekleri iş birliğinde başlatılan yardım organizasyonu kapsamında içerisinde temel gıda ve çeşitli ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı iki tır hazırlandı. Yardım tırları, Antalya'nın Akseki ilçesinde çıkan orman yangınında zarar gören vatandaşlara ulaştırılmak üzere Kasımpaşa'dan uğurlandı. Beyoğlu Belediye Başkanı Sn. Haydar Ali Yıldız, "Beyoğlulu hayırsever hemşehrilerimizin desteği ile hazırlanan yardım tırlarımız ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere Antalya Akseki'ye doğru yola çıktı. Allah ülkemizi her türlü felaketten korusun. “ dedi.