444 0 160

Asker Ailesi Yardımı

76

Maaş Bağlanan Asker Ailesi

Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü olarak yürüttüğümüz hizmetlerimizden birisi de asker ailesi yardımıdır.

Beyoğlu’nda ikamet eden, askere giden ve askerlik süresi 45 günü dolan vatandaşlarımızın ailelerinin mağdur olmaması için müdürlük olarak destek sağlamaktayız.

Kimler Asker Ailesi Yardımından Yararlanabilir?

Askere gitmiş kişinin fakir ve muhtaç durumda olduğu tespit edilen, resmi nikâhlı eşi veya anne/babası bu yardım programından faydalanabilmektedir. Bu yardım programından faydalandırılma sırasıyla; askerin eşi, anası ve babası ile sınırlıdır. Askerin kendisi, kardeşleri, büyük anne ve büyük babası vb. gibi yakınları bu yardım programından yararlanamamaktadır.

Diğer Koşul Ve Şartlar

Asker ailesi yardımı hizmetinde, askere gitmiş kişi evli ise, sadece resmi nikâhlı eşin başvurusu alınmakta ve yalnızca resmi nikâhlı eş bu yardım programından faydalanabilmektedir.Bu programına yardım başvuru sırasında, asker ile eşinin aynı hanede oturma veya aynı yerde ikamet etme şartı aranmamaktadır.

Asker Ailesi Yardım hizmetinde, askere gitmiş olan kişi evli değilse veya resmi nikâhlı eşi yoksa sırasıyla annesi, annesi yoksa babası faydalanabilmektedir.

Askerin anne veya babasının bu yardımdan faydalanması için, asker ile anne veya babasının aynı hanede yaşıyor olması şartı aranmaktadır. Ancak, bekâr askerin anne ve babası resmi olarak boşanmışsa, asker resmi olarak kiminle birlikte yaşıyorsa (anne ya da baba) bu yardım programından o kişi faydalanmaktadır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Asker Ailesi Yardımı Hizmetinden Yararlanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Bu hizmetimizden yararlanabilmeniz için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün bürosundan başvuru yapmanız gerekmektedir.

Asker Ailesi Yardımı Hizmeti İçin Aşamalar Nelerdir?

İnceleme Aşaması: Başvuruda bulunan Beyoğlulu hemşehrilerimizin asker ailesi yardımı hizmetinden yararlanabilmesi için sosyal inceleme ekiplerimiz tarafından adreslerine ziyaret düzenlenmektedir.

Değerlendirme Aşaması: Uzman sosyal inceleme ekiplerimizce yapılan inceleme ve değerlendirme raporları eşliğinde Belediye Encümeni tarafından verilen karar olumlu ise müdürlük personelimiz tarafından aranmaktadır; verilen karar olumsuz ise başvuru sonucu vatandaşımıza posta yoluyla bildirilmektedir.

Hizmet Aşaması: Belediye Encümeni kararı ile başvurusu uygun bulunan vatandaşlarımız, müdürlük personelimiz tarafından aranarak detaylı bilgiler verilmekte ve 6 ay süreliğine maddi yardımdan faydalanmaktadır.