444 0 160

Eşya Yardımı

92

Teslim Edilen

Aile

102

Bağış Alınan

Eşya

Eşya Yardımı

Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü olarak yürüttüğümüz hizmetlerimizden birisi de ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlerindeki eşya gereksinimlerini gidermek ve vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşaması amacıyla Beyoğlu ilçesinde ikamet eden vatandaşlarımıza ev eşyası yardımında bulunmaktır.

Kimler Eşya Yardımından Yararlanabilir?

Beyoğlu ilçesinde ikamet eden , evindeki eşyaları yaşam şartlarını karşılayamayan, bakımsız ve aşırı eskimiş durumda olan ve sosyal yardım alma şartlarını sağlayan kişiler yararlanabilir.

Eşya Yardımı Hizmetinden Yararlanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Bu hizmetimizden yararlanabilmeniz için 444 0 160 no’lu iletişim merkezi veya Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün bürosundan başvuru yapmanız gerekmektedir.

Eşya Yardımı Hizmeti İçin Aşamalar Nelerdir?

İnceleme Aşaması: Başvuruda bulunan Beyoğlulu hemşehrilerimizin eşya yardımı hizmetinden yararlanabilmesi için sosyal inceleme ekiplerimiz tarafından adreslerine ziyaret düzenlenmektedir.

Değerlendirme Aşaması: Uzman sosyal inceleme ekiplerimizce yapılan inceleme ve değerlendirme raporları eşliğinde Değerlendirme Kurulu tarafından verilen karar, vatandaşımıza mesaj yoluyla bildirilmektedir.

Hizmet Aşaması: Değerlendirme Kurulu kararı ile başvurusu uygun bulunan vatandaşlarımızın talep ettikleri eşya müdürlük bünyesinde mevcutta bulunduğunda ekiplerimiz tarafından evlerine teslim edilmektedir. Talep edilen eşya müdürlük bünyemizde bulunmadığı durumlarda vatandaşımızın talepleri bekletilmekte olup talep edilen eşya mevcutta olduğu takdirde iletişime geçilmekte ve adreslerine teslim edilmektedir. 

Eşya Yardımı

Eşya yardımı Eşya yardımı Eşya yardımı Eşya yardımı Eşya yardımı Eşya yardımı Eşya yardımı