444 0 160

Hissenize İyilik Düşsün

446

Hisse

Beyoğlu Belediyesi ve Sosyal Market Vakfı işbirliği protokolünde gerçekleşen, Gıda Bankacılığı kapsamında Sosyal Marketten düzenli olarak yardım alan vatandaşların et ihtiyaçlarının karşılanması için Kurban Bayramlarında kurban bağış kampanyası düzenlenmektedir. Kampanya ilk olarak “Hissenize İyilik Düşsün’’ adıyla başlamıştır. Bayram öncesi başlayan tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları ile bağışlar toplanmaktadır.

Bağışçılardan alınan vekaletler ile kurban hisseleri İslami usullere göre kesilerek profesyonel ekipler tarafından hijyenik ortamda parçalanmakta, paketlenmekte, kemiksiz et ve kemikli et şeklinde 3’er kiloluk ambalajlarda vakumlanmakta ve -18 °C soğuk hava depolarında dondurulup muhafaza edilir hale getirilmektedir.

Dondurulmuş kurban bağışları; Sosyal Marketin sitemine girilip barkodlanarak marketteki buzdolabı raflarında yerini almakta ve yıl boyunca yardıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bağışçılar ise kurban bağışlarının, kimlere ulaştığı ile ilgili kendilerine gönderilen raporlarla her ay bilgilendirilmektedir.

Hissenize İyilik Düşsün

hissenize iyilik düşsün hissenize iyilik düşsün hissenize iyilik düşsün hissenize iyilik düşsün