444 0 160

Sıcak Yemek

42.735

Aile

61.359

Kişi

122.718

Öğün

Sıcak Yemek

Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü olarak yürüttüğümüz hizmetlerimizden birisi de Beyoğlu ilçesinde ikamet eden uygun görülen vatandaşlarımıza günlük olarak sıcak yemek ulaştırmaktır.

Hemşehrilerimize sağlıklı beslenmelerini sağlamak için günlük olarak Belediyemizin tesislerinde üretilen 3 çeşit yemek müdürlüğümüz ekiplerince bizzat adreslere götürülerek vatandaşlarımızın aile ortamında bu hizmeti almaları sağlanmaktadır.

Kimler Sıcak Yemek Hizmetinden Yararlanabilir?

Sosyal yardımlardan yararlanma hakkına sahip bulunan, yakın çevresinde bakacak kimsesi bulunmayıp; engellilik, yaşlılık ya da sağlık problemlerinden dolayı yemek pişiremeyecek durumda olan kişiler yararlanabilir.

Sıcak Yemek Hizmetinden Yararlanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Bu hizmetimizden yararlanabilmeniz için 444 0 160 no’lu iletişim merkezi veya Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün bürosundan başvuru yapmanız gerekmektedir.

Sıcak Yemek Hizmeti İçin Aşamalar Nelerdir?

İnceleme Aşaması: Başvuruda bulunan Beyoğlulu hemşehrilerimizin sıcak yemek hizmetinden yararlanabilmesi için sosyal inceleme ekiplerimiz tarafından adreslerine ziyaret düzenlenmektedir.

Değerlendirme Aşaması: Uzman sosyal inceleme ekiplerimizce yapılan inceleme ve değerlendirme raporları eşliğinde Değerlendirme Kurulu tarafından verilen karar, vatandaşımıza mesaj yoluyla bildirilmektedir.

Hizmet Aşaması: Günlük olarak hazırlanan sıcak yemekler Değerlendirme Kurulu kararı sonrası uygun saklama ve ulaştırma koşullarında ekiplerimizce adreslere ulaştırılmaktadır.

Sıcak Yemek

sıcak yemek hizmeti sıcak yemek hizmeti